Rozhovor s pánom Yunitskym

Vážení kolegovia,

v prílohe Vám posielam hlavné myšlienky pána Yunitského počas rozhovoru s p.Kiričenkom o súčasnej situácii v spoločnosti SW a o blízkej budúcnosti.
Pošlite tieto informácie do Vašich sietí, aby Vaši ľudia získali sebadôveru a dôveru v projekt na rozšírenie svojho investičného portfólia.
Sú to veľmi cenné informácie, ktoré dokazujú, že spoločnosť jednoznačne smeruje k dosiahnutiu svojich cieľov.
Máme informácie o prechode na 11. etapu: Prechod sa uskutoční 11.04.2018 o 23:59 moskovského času, čiže 22:59 SEČ (letný čas).
 
Možnosť opätovného otvorenia splátkových balíkov z roku 2016 a 2017 je možné do 31.03.2018.
Ak nemáte možnosť znovu otvoriť Váš splátkový balík píšte na technickú podporu pánovi Vladimírovi Malému na email: v.maly@skyway.capital. Väčšina balíkov sa môže potom zrealizovať ručne cez podporu.


Majte jednu vec na mysli: Nenechávajte všetko na poslednú chvíľu, prednostne si obnovte vaše vlastné balíky a potom pomôžte novým klientom, aby tiež zvládli investície včas.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pán Kiričenko urobil rozhovor s pánom Yunitskym generálnym konštruktérom spoločnosti SW.

 

Niektoré postrehy a dôležité fakty:

p.Kiričenko: Klietom sa zdá, že informácií je stále menej, ako to vidíte Vy?

p.Yunitsky: Smerujeme k 15. etape projektu, nemyslím si, že informácií je menej, no niektoré informácie sa nemôžu zverejňovať. Rozhovory o adresných projektoch ešte nie sú ukončené, keď príde k dohode a podpisu jednotlivých kontraktov, keď už sa nebude môcť nič meniť, potom budeme in&formovať verejnosť.

p.Kiričenko: Chápem, nebum sa ďalej pítať na adresné projekty, môžete nás poinformovať o súčasnom dianí v spoločnosti, o aktivitách?

p.Yunitsky: Práce sa prevádzajú na základe plánov, ktoré boli schválené. Vieme, že máme 15 etáp projektu a jednotlivé aktivity v rámci etáp prevádzame, máme určený vektor ku ktorému smerujeme. Dve hlavné úlohy nám určujú ukončenie príslušnej etapy: vyplnenie všetkých prác a výška investícií. Tak ako teraz pri prechode na 11.etapu. Etapy a prce chceme ukončiť v tomto roku.

Samozrejme, musíme sa pozrieť aj na príčiny, ktoré nás zdržali, udalosti v Litve nás zdržali na 1,5 roka. Úradníci v Litve zablokovali účty spoločností, ktoré som založil a vyhlásili ma za ruského špióna.

V roku 2014 som založil niekoľko firiem v Litve, ktoré mali zabezpečiť výstavbu testovacieho polygónu v slobodnej ekonomickej zóne Šajlja. Po viacerých negatívnych publikáciách a po uverejnení rôznych článkov v masmédiách prokuratúra Litvy iniciovala previerku mojich firiem s podozrením na nekalé financovanie. Na základe tohto som bol nútení ukončiť práce v Litve a odýsť do Bieloruska a začať odznovu v Marinej Gorke. V júny 2017 došlo v Litve k zrušeniu obvinenia na moju osobu, ale do dnešného dňa sa mi nikto neospravedlnil. Predstavte si, že pred 2,5 rokmi som prišiel do Bieloruska sám a pozrite sa čo sme dokázali za dva roky. Sú postavené tri rôzne typy dopr.systémov, dva druhy mestskej dopravy (ľahká a previsujúca), konštrukcia vysokorýchlostnej dopravy (k tomu sa vrátim neskôr) a dokončuje sa systém nákladnej dopravy.

Výstavba ľahkej mestskej dopravy nebolo v pláne – postavili sme ho

Neboli v pláne yunibiky, my sme ich vyrobili, momentálne jeden sa loďou prepravuje do Emirátov, kde v Dubai bude v apríli výstava.

Sprojektovali a vyrobili sme 3. sekciový yunicar pre 18 cestujúcich, tiež nebolo v pláne.

V tomto roku dokončíme certifikáciu 48 miestneho dvojkoľajového yunibusu, ktorý nebol tiež v pláne.

Kompletne je hotová projektová dokumentácia yuniconu, systém pre kontajnerovú prepravu, tiež nebolo v pláne.

Previedli sme kúpu výrobného závodu a vybavili sme výrobu s drahými a špecifickými prístrojmi ... v týchto etapách to nebolo v pláne. Plán bol, že výrobu nám budú zabezpečovať externé spoločnosti, no problém bol v kvalite prevedených prác, v dodacích lehotách, no a samozrejme aj vo financiách, bolo to drahé pre nás, vysoké nájmy...teraz tieto zbytočné výdavky ušetríme.

Vyvinuli sme motokoleso, nebolo plánované, nasťahovali sme sa do nových kancelárií, kde pracuje viac ako 350 zamestnancov. V biznis centre máme ďalšie kancelárie, platili sme vysoké nájmy, keď sme kancelárie prenajímali, teraz sú naše, tiež to nebolo v pláne.

Tých 15 etáp je potrebné chápať ako vektor k čomu smerujeme.

Vrátim sa k vysokorýchlostnej doprave: Tiež z objektívnych príčin ju nebudeme dokončovať v Marinej Gorke. Celá projektová dokumentácia je dokončená a yuniljot s rýchlosťou 500 km/h je už vo výrobe s kompletnými doplnkami. Predstavíme ho na INNOTRANSe 2018 v septembri, kde podobný dopravný systém nebude, to som si istý.

Keď sme začali hovoriť s úradmi o potrebe prenájmu ďaľšej časti pôdy na dobudovanie trasy pre vys. Dopravu sa začali objavovať námietky a výhovorky, že sú tam vzácne dreviny, ktoré sa nemôžu vyrúbať... Napísal som prezidentovi, aby proces nejakým spôsobom urýchlil, z kancelárie prezidenta odpísali, že tým nebudú zaťažovať prezidenta, lebo aj tak to nepôjde lebo, lebo... Nevieme presne z akých príčin to robia, nechceme z toho robiť veľké haló, sú pripravené iné varianty výstavby. Budem o tom informovať v priehu krátkeho času 2 – 2,5 mesiacov. Budete sa stavať na miestach kde nie je zlé počasie, nie sú mrazy, tak tá výstavba pôjde rýchlejšie.

p.Kiričenko. Ohladne ETP sa viacero klientov pýta, prečo sa výstavba začala bez povolení?

p.Yunitsky: na mieste sa urobili prieskumy pred začiatkom výstavby podporných systémov, urobili sa príslušné dohody, postupne sa začala výstavba na základe týchto dohôd, všetky činnosti boli ošetrené a zapísané v príslušných dokumentoch. Keď sa jednotlivé objekty dokončili tak sa požiadalo o legalizáciu stavieb.

p.Kiričenko: Čo nás čaká na EcoFeste 2018?

p. Yunitsky: No všetko prezradiť nemôžem, aby zbytočne neboli nejaké intrigy. Ale predsa, ukážeme niektoré nové veci, ktoré taktiež neboli v pláne. Nemali sme na výrobu a prevedenie extra peniaze, no naučili sme sa šetriť, efektívne využívať a míňať menej peňazí.

Našim klientom ukážeme extra ľahkú trať, ukážeme dva druhy transportných dronov, ktoré tiež ešte nemá nikto na svete, ani USA, ani Nemci a ani Japonci. Budú to drony s nosnosťou viac ako jednej tony, budú nám pomáhať pri výstavbe v horách pri doprave materiálov a častí konštrukcie. Prenajímať na tieto práce vrtulníky na celý rok stojí niekoľko miliónov dolárov.

Návštevníci sa budú môcť previesť v yunibuse (možno nie všetci), ukážeme unikálny elektromobil, pre postihnutých ľudí, taký vo svete ešte nie je.

Čiže vydíte, že bude prečo prísť a navštíviť EcoFestival, bude tam omnoho viac zaujímavých vecí a noviniek.

 

Zapísal: Ing.František Solár                                                                                   20.03.2018